Poznań, Wrocław i Kraków to miasta, których działania promocyjne w ciągu ostatnich dwóch lat zostały najlepiej ocenione przez samorządowców. Wśród województw przoduje małopolskie, śląskie i warmińsko-mazurskie – tak wynika z drugiej edycji badania przeprowadzonego przez Fundację Best Place.

Za najlepiej promującą się jednostkę samorządu terytorialnego (JST) szefowie biur promocji uznali Poznań, choć jego przewaga nad stolicą Dolnego Śląska zmniejszyła się w porównaniu z wynikami badań sprzed dwóch lat. Małopolska wraz z Krakowem zamyka podium JST, których marketingowe działania budzą najwyższe uznanie. Z kolei autorami najlepszych kampanii promocyjnych zostały – oprócz Krakowa (Gołębie kręcą Kraków) – województwo śląskie (Śląskie. Pozytywna energia) i warmińsko-mazurskie (Mazury Cud Natury). W raporcie pt. TOP PROMOCJI polskich miast, powiatów i regionów 2013 (dostępny na stronie www.bestplaceinstytut.org), poza szczegółowymi wynikami badań, eksperci Instytutu oraz praktycy marketingu miejsc wskazują, jakie promocyjne przedsięwzięcia mogły wpłynąć na tak dobrą pozycję wymienionych miast i regionów.

W raporcie przedstawiono także kluczowe czynniki gwarantujące sukces w promowaniu JST – to konsekwencja, współpraca i pomysł, a także główne bariery w promocji JST i kierunki jej usprawnienia. Zapraszamy do lektury!