No i stało się. Po namowach wielu zacnych osób zdecydowałem, że będą pisał bloga (tzn. będziemy pisać, jako cała załoga Best Place Institute)! Wbrew pozorom nie będzie to blog modowy czy dotyczący życia fit (choć takie było pierwsze skojarzenie mojej żony, bo ostatnio zacząłem intensywnie ćwiczyć) :). Będzie to blog, jak się można łatwo domyślić, dotyczący szeroko rozumianego zagadnienia marketingu i brandingu terytorialnego oraz wyzwań rozwojowych miast, regionów i państw, czyli tego czym zajmujemy się na co dzień od ponad 6 lat w Best Place Institute.

Geneza tego pomysłu jest bardzo prosta… Otóż tak dużo się dzieje podczas naszej pracy – realizujemy ciekawe projekty, bywamy na fajnych wydarzeniach i spotykamy interesujących ludzi, mamy dostęp do unikalnych badań czy raportów. Wreszcie mamy sporo własnych przemyśleń, refleksji i pomysłów. Nie da się tego wszystkiego opisać z formie newsów na stronie czy wydawanych raportów. A przecież szkoda by było gdyby taki kontent nie miał szans dotrzeć do zainteresowanych nim czytelników. Dlatego formuła bloga, który powinien pomieścić wszystko to czego nie da się lub nie chce się opisywać w sposób bardziej formalny.

Czego zatem możecie się spodziewać? Przede wszystkim relacji z wydarzeń i spotkań, do tego trochę naszych autorskich przemyśleń (także w formie porad), może także krótkich wywiadów z interesującymi ludźmi z branży (i nie tylko), a wszystko to podane w dość lekki i strawny sposób (przynajmniej mamy taką nadzieję). Nie obejdzie się pewnie też bez poruszenie czasami trudniejszych tematów i tzw. wbijania kija w mrowisko. Będziemy się starać aby było to jednak wszystko merytoryczne, treściwe i, jeśli będzie to możliwe, w miarę zabawne 🙂 Trzymajcie kciuki!

Adam Mikołajczyk, CEO